Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.

1. Kończymy nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Markowi Sędkowi, naszemu rekolekcjoniście, za przygotowanie nas do przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za to żeście chcieli skorzystać z tych dni rekolekcyjnych i podjęliście trud nawrócenia przez słuchanie słowa Bożego i spowiedź świętą.
2. Do naszych chorych z posługą sakramentalną udamy się jutro, w poniedziałek 21 grudnia, w godzinach od 9:00 do 11:00. Prosimy o zgłaszanie chorych na odwiedziny kapłana. Proszę zgłaszać również tych chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki. Musimy wiedzieć, czy rzeczywiście możemy do nich jechać.
3. 24 grudnia, we czwartek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką uroczystość rozpoczynamy w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i życzenia były poprzedzone odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim. Śpiewajmy również kolędy. Zachowajmy tradycję nie spożywania potraw mięsnych.
4. W tym roku w naszej parafii Pasterka będzie celebrowana dwa razy, o godz. 22:00 i 24:00. Czynimy to z powodu istnienia dość dużego ryzyka zakażenia przez przebywanie w tłumie dużej ilości osób. Podczas pasterki ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
5. Pierwszego dnia świąt Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL oraz CFKK w Białymstoku.
6. Przypominamy, iż Stolica Apostolska wydała Dekret, w którym udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Całość dekretu jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Dekret ten jest też wydrukowany w formie papierowej i można go wziąć ze stolika w przedsionku kościoła.
7. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej parafii za pośrednictwem przelewów bankowych.
8. Pan Mariusz rozprowadza opłatki.
9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Kazimierz Franciszek Porzeziński. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…