Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2020r.

1. W imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii składam serdeczne życzenia świąteczne wszystkim naszym Parafianom. Życzymy głębokiego doświadczenia w Waszym życiu obecności Żywego Boga, który objawia się w Tajemnicy Wcielenia. Niech On będzie obecny we wszystkich Waszych sprawach: w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku, w bogactwie i ubóstwie. Życzymy wszystkim Wam pokoju, radości i Bożego błogosławieństwa.
2. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego żłóbka – ks. Łukaszowi i ks. Tomaszowi, p. Tadeuszowi Filipczukowi, Panom ze Wspólnoty „Wieczory Małżeńskie”, młodzieży z parafialnej oazy. Dziękuję asyście liturgicznej, scholii młodzieżowej, pani Gosi – za przygotowanie liturgii Mszy Świętej.
3. Dzisiaj – pierwszego dnia świąt, porządek Mszy Świętych jest niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zbie-rane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL oraz CFKK w Białymstoku.
4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia tej Oktawy. W drugi dzień świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. 27 grudnia, w niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Tego dnia nie ma Święta św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
5. Msze Święte, w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 11:30, będą transmitowane przez internet.
6. Decyzją ks. Abpa Metropolity tegoroczna kolęda czyli wizyta duszpasterska jest odwołana. W jakiej formie będzie chcieli spotkać się z naszymi parafianami, podamy to w najbliższą niedzielę.