Menu Zamknij

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020r.

1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia tej Oktawy.
2. 31 grudnia, we czwartek kończy się rok kalendarzowy 2020. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za mijający rok o godz. 18:00. Za pobożne, tego dnia, odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku, ze względu na nałożone obostrzenia Mszy Świętej o północy nie będzie.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.01 (pt.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego Dnia za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele Msze Święte tego dnia będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00;
– 02.01 (sob.) – Wsp. św. Bazylego Wlk. i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, 1 stycznia, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawione po Mszy Świętej o godz. 08:00. Do naszych chorych ze spowiedzią i komunią świętą udamy się dopiero w lutym.
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Decyzją ks. Abpa Metropolity tegoroczna kolęda czyli wizyta duszpasterska jest odwołana. Namiastką spotkań kolędowych niech będzie spotkanie z naszymi parafianami w kościele. Każdego dnia, począwszy od 4 stycznia, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic i części naszej parafii na Mszę Świętą odprawianą w ich intencji. Z daną Mszą Świętą będzie połączone uroczyste błogosławieństwo. Każdego wieczoru będziemy błogosławili wodę, abyście tą wodą poświęcili w naszym imieniu Wasze mieszkania i domy. Za tydzień w niedzielę ogłosimy, w intencji mieszkańców jakich ulic będą celebrowane Msze Święte w poszczególne dni.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Helena Druba, + Włady-sław Krasowski. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…