Menu Zamknij

2 NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

1. Za tydzień, w niedzielę 10 stycznia, odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.01 (śr.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie odbywało się podczas każdej Mszy Świętej. Tego Dnia modlimy się w intencji Misji Świętych. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko.
4. Za tydzień, w niedzielę, wypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
5. Ogłoszenie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, trudną do przewidzenia w najbliższym czasie, w trosce o rozwój duchowy młodych ludzi, ks. Abp Metropolita Białostocki wprowadził zmiany w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Nie będzie on udzielany w siódmej klasie szkoły podstawowej, lecz dopiero w pierwszej klasie szkoły średniej. Zostanie też skrócony cały cykl przygotowania tak, aby młodzież mogła łatwiej się przygotować do tego ważnego wydarzenia duchowego. Odwołujemy więc wszelkie spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym roku. Formacja do bierzmowania będzie wznowiona w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w roku 2022. Sakrament bierzmowania będzie udzielany dopiero po Wielkanocy 2023 roku.
6. Decyzją ks. Abpa Metropolity tegoroczna kolęda czyli wizyta duszpasterska jest odwołana. Namiastką spotkań kolędowych niech będzie spotkanie z naszymi parafianami w kościele, każdego dnia powszedniego o godz. 18:00. Za mieszkańców określonych ulic będziemy modlili się podczas Mszy Świętej, udzielali specjalnego błogosławieństwa i święcili wodę. Dlatego też prosimy, abyście przynosili ze sobą do kościoła wodę w jakichś buteleczkach, czy innych naczyniach, do poświęcenia.

W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte wieczorne mieszkańców takich ulic:
4 stycznia (poniedziałek): ul. Zagórki, ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Rybitwy, ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
5 stycznia (wtorek): ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa,
7 stycznia (czwartek): Kuriany – wieś, Kolonie Kurian, Płoskie;
8 stycznia (piątek): ul. Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka, ul. Ziemiańska,
9 stycznia (sobota): ul. Konrada, ul. Marcina; ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Gerwazego, ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska, ul. Pana Tadeusza,

7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Janina Tarasiuk, + Czesław Mróz, + Jadwiga Juszczyńska. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…