Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
19.01 (wt.) – Wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
21.01 (czw.) – Wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień babci. Modlimy się tego dnia za nasze babcie, dzięki którym większość z nas otrzymała wychowanie, a przede wszystkim podstawy wiary chrześcijańskiej.
2. W poniedziałek 18. 01 rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa, aby ich wzajemna miłość była świadectwem o Bogu we współczesnym świecie.
3. Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji Jego Imienin, będzie sprawowana we wtorek 19 stycznia 2021 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
4. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji, w ramach trwającego Roku św. Józefa, zaprasza mężczyzn na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się 19 stycznia (wtorek) o godz. 19:15 w kościele farnym. Konferencję na temat: „Facet na miarę Abrahama” wygłosi ks. Dominik Budzicki. Po konferencji modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej Archidiecezji.
5. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte kolędowe o godz. 18:00, mieszkańców następujących ulic:
18 stycznia (poniedziałek): ul. Sowlańska BLOKI: 3A, 3B, 3C, 38, 42, 44, 46;
19 stycznia (wtorek): ul. Leśna BLOKI: 37, 38, 39, 40, 41, 42; 45;
20 stycznia (środa): ul. Dojnowska, ul. Pozioma BLOK 2A, ul. Pozioma – do nr 45,
21 stycznia (czwartek): ul. Dojnowska BLOKI: 80 A, 80 B, 80 C;
22 stycznia (piątek): ul. Baranowicka, ul. Juranda, ul. Serwitutowa; ul. Liściasta, ul. Zagłoby, ul. Kmicica, ul. Naftowa, ul. Ciesielska, ul. Mokra, ul. Iglasta, ul. Źródlana
23 stycznia (sobota): ul. Suchowolca, ul. Stawowa, ul. Dojlidy Fabryczne, ul. Nowowarszawska, ul. Ciołkowskiego.
6. Dzisiaj po Mszy Świętej można kupić płytę z nagraniami piosenek ewangelizacyjnych ks. Adama Anuszkiewicza, białostockiego egzorcysty. Ks. Adam swój przekaz wykonuje w stylu muzyki Rap. Płytka jest dobra dla młodych jako prezent. Cena: 20,- zł.
7. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zarządził, aby w niedzielę 24 stycznia 2021 roku (w przyszłą niedzielę), w ramach “Dnia solidarności z Chorwacją”, we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021.