Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021r.

1. Niedziela Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego przypomina wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
25.01 (pn.) – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła;
26.01 (wt.) – Wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
28.01 (czw.) – Wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Piotrowski. W intencji ks. Tomasza będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
29.01 (pt.) – Wsp. bł. Bolesławy Marii Lament, zakonnicy. Wielkie Święto u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Stołecznej w Białymstoku, gdzie przechowywane są relikwie Błogosławionej.
3. Za tydzień, w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 będziemy wspominali ks. Stanisława Suchowolca, dojlidzkiego duszpasterza i modlili się o poznanie prawdy o jego nagłej śmierci, która miała miejsce 30 stycznia 1989 roku na plebanii w Dojlidach.
Jutro, w poniedziałek o godz. 18:00, odbędzie się już ostania Msza Święta „kolędowa” w naszej parafii. Zapraszamy mieszkańców następujących ulic: ul. Borsucza BLOKI: 6, 6 A, 8, 10, ul. Myśliwska, ul. Borsucza, ul. Sępia, ul. Kormoranów. Wszystkim naszym parafianom, którzy modlili się z nami w kościele podczas Mszy Świętych „kolędowych” dziękujemy. Dziękujemy również za ofiary składane na rzecz naszej świątyni.
4. Dzisiaj po Mszy Świętej można kupić płytę z nagraniami piosenek ewangelizacyjnych ks. Adama Anuszkiewicza, białostockiego egzorcysty. Ks. Adam swój przekaz wykonuje w stylu muzyki Rap. Płytka jest dobra dla młodych jako prezent. Cena: 20,- zł.
5. Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021.
6. Są jeszcze w tym tygodniu wolne miejsca na Msze Święte.

Informacja dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej

7.W niedzielę 7 lutego  po Mszy świętej o godz 13.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.