Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
02.02 (wt.) – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszej świątyni będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili świece gromniczne. Tego dnia wypada dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlić się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
03.02 (śr.) – Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia będziemy święcili świece, tzw. „błażejówki” i udzielali błogosławieństwa osobom z chorobami gardła.
05.02 (pt.) – Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Tego dnia święcimy chleb i wodę św. Agaty.
06.02 (sb.) – Wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, swoje spotkanie będą miały dzieci z naszej parafii, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
5. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii z okazji tegorocznej kolędy. Ofiary można oczywiście jeszcze składać bezpośrednio księżom lub w formie przelewu bankowego na konto naszej parafii. Nr konta podany jest na stronie  naszej parafii.
6. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian
o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć
na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulot-kach w przedsionku kościoła.”
7. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas Parafialną.
8. Dzisiaj po Mszy Świętej można kupić płytę z nagraniami piosenek ewangelizacyjnych ks. Adama Anuszkiewicza, białostockiego egzorcysty. Ks. Adam swój przekaz wykonuje w stylu muzyki Rap. Płytka jest dobra dla młodych jako prezent. Cena: 20,- zł.
9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Ryszard Janusz Drzeszkowski, Zbigniew Lech Juras, Władysław Zienkiewicz