Menu Zamknij

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.07.2021r.

1. Przypominamy, że podczas wakacji, w niedzielę, w naszym kościele nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie (wezwanie kapłana do osoby chorej- umierającej, pogrzeb) należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.07 (wt.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– 08.07 (czw.) – Św. Jana z Dukli, kapłana.
5. Przypominamy o pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 30.07-12.08. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywać w dniach 19-29 lipca, w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej Katedrze w godz. od 17:00 – 19:00. Kto nie może wybrać się na Pielgrzymkę można w niej uczestniczyć będąc uczestnikiem tzw. Grupy Złotej, modląc się za pielgrzymów. Zapisy do tej grupy odbywają się parafiach.
6. Parafia w Grabówce organizuje dnia 31 lipca, w sobotę jednodniową pielgrzymkę autokarem do sanktuariów Podlasia (Kodeń, Pratulin, Kostomłoty, Jabłeczna, Leśna Podlaska) Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Za tydzień, w niedzielę słowo Boże w naszej parafii będzie głosił ks. Piotr Boguta, misjonarz pracujący w Peru. Będziemy też mogli wesprzeć go materialnie.
8. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączone są konferencje bł. ks. Michała Sopoćki pt. “Alkohol a dzieci i młodzież”. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Adamem Wtulichem, proboszczem parafii w Różanymstoku, w 40. rocznicę pamiętnej koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Warto zapoznać się też z artykułem “W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo” na temat rozpoczętego w Kościele na całym świecie Roku św. Ignacego Loyoli. Polecamy również artykuł “Wakacje – należny wypoczynek” oraz rozważania Ewangelii na niedziele i uroczystości w lipcu i w sierpniu.
9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Zdzisław Twarowski. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…