Menu Zamknij

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021 r.

1. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie w naszym kościele w niedzielę Mszy Świętej o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo bł. Ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Podczas wakacji do naszych chorych parafian posługą kapłańską nie jedziemy.
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Po Mszy Świętej modlimy się na różańcu polecając panu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu.
4. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 28.06 (pdz.) – Wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– 29.06 (wt.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Ofiary zebrane na tacę będą przekazane do dyspozycji Ojca Świętego. Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji papieża Franciszka i jego posługiwania jako pasterza Kościoła powszechnego;
– 03.07 (pt.) – Święto św. Tomasza, Apostoła.
6. XXV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 3 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8:00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
7. Parafia w Grabówce organizuje dnia 31 lipca, w sobotę jednodniową pielgrzymkę autokarem do sanktuariów Podlasia (Kodeń, Pratulin, Kostomłoty, Jabłeczna, Leśna Podlaska) Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Za tydzień w niedzielę, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby archidiecezji białostockiej.
9. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: Tadeusz Pietruczuk, Rafał Wilman, Marian Kalita, Jan Pawłuszewicz. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…