Menu Zamknij

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021r.

1. W najbliższy piątek, 25 czerwca – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Msza Święta w intencji wszystkich dzieci i młodzieży naszej parafii będzie celebro-wana o godz. 8:00 rano. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.
2. Informujemy, że jak co roku, podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od. 17:00 do 17:45.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
21.06 (pn.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
24.06 (czw.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpustów u naszych sąsiadów w Dojlidach Górnych. W naszym kościele porządek Mszy Świętych – jak w dzień powszedni.
4. Msza Święta w 40-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej będzie sprawowana w niedzielę, 27 czerwca 2021 roku, o godz. 17.00 w Rożanymstoku. W czasie Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce, słynący łaskami wizerunek Matki Bożej zostanie przyozdobiony nową szatą przygotowaną specjalnie z tej okazji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. 35. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – od 19 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook
6. Dzisiaj zebrane do puszek ofiary będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
7. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin śp. Leszek Choiński. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…