Menu Zamknij

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021r.

1. Przeżywamy nasze parafialne uroczystości odpustowe. Zakończeniem ich będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże głosi ks. Adam Siegieniewicz, wychowawca kleryków w Seminarium Duchownym w Białymstoku. Dziękujemy ks. Adamowi za trud włożony w głoszenie nam Słowa Bożego.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się Różaniec Fatimski. Tym razem modlić się będziemy w kościele o godz. 16:30. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie KŻR.
3. Różaniec Papieski, dookoła kościoła odbędzie się 16.06 po Mszy Świętej wieczornej.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
14.06 (pdz.) – Wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
17.06 (czw.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
5. Msza Święta w 40-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Różanostockiej będzie sprawowana w niedzielę, 27 czerwca 2021 roku, o godz. 17.00 w Rożanymstoku. W czasie Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce, słynący łaskami wizerunek Matki Bożej zostanie przyozdobiony nową szatą przygotowaną specjalnie z tej okazji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku. Egzemplarz jest za darmo.
6. Ofiary zebrane do puszek w następną niedzielę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
7. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka śp. Wanda Andryszak. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…