Menu Zamknij

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Boże-go Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne paramenty procesyjne. Dziękuję pani zakrystiance, panu organiście, asyście ministranckiej. Szczególne podziękowania należą się dzieciom, które mimo upału wytrwale szły w procesji. Bardzo dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie naszego ołtarzyka. Wszystkim, składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Po Uroczystości Bożego Ciała tradycyjnie obchodzimy „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia, do czwartku, śpiewamy po Mszy Świętej wieczornej nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła.
3. Oktawa Bożego Ciała zakończy się we czwartek 10 czerwca. Tradycyjnie, na za-kończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęci-my kwiaty i zioła. Po Mszy Świętej zapraszamy też wszystkich Naszych parafian na ognisko. Będzie kiełbaska i niespodzianki dla dzieci.
4. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, procesja eucharystyczna odbędzie się pod-czas nieszporów eucharystycznych, po Mszy Świętej wieczornej.
5. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca Maryi, czyli tak zwany odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Odpust zakończymy w niedzielę procesją eucharystyczną po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże pod-czas odpustu będzie głosił ks. Adam Siegieniewicz, wychowawca kleryków w Seminarium Duchownym w Białymstoku.
6. Różaniec Fatimski – za tydzień, w niedzielę o godz. 16:30.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
08.06 (wt.) – Wsp. św. Jadwigi Królowej;
11.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert BOGU DŹWIĘKI 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 13 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.
8. W dniach 19-20 czerwca 2021 roku organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. W dniach 26-27 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają w sobotę 26 czerwca ze Świętej Wo-dy o godzinie 7:00, czyli nie jak dotychczas z Katedry. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl do dnia 24 czerwca, lub 17 czerwca (czwartek) w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8, w godz. 18:00-20:00.
10. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzem-plarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku.
11. Dzisiaj po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz dwuletniego Mikołaja Karelusa, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Prosimy o ofiarność.