Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
2. Od wtorku rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe, sprawowane codziennie o godz. 17:30, oprócz dni „Oktawy Bożego Ciała”. Wtedy nabożeństwo czerwcowe łączymy ze śpiewaniem nieszporów eucharystycznych po Mszy Świętej.
3. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało Msze Święte będą odbywać się o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz świątyni, aby w ten sposób wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Nasza parafia odpowiedzialna jest za przygotowanie ołtarzyka przy ul. Eliasza. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o umożliwienie im uczestnictwa w procesji. Dzieci zbierają się przed Mszą Świętą, o godz. 9:45 w salce obok kościoła. Prosimy pamiętać o właściwym ubiorze – godnym i stosownym dla uroczystości kościelnych.
4. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia „Oktawy” – od piątku do czwartku następnego tygodnia – będziemy śpiewali po Mszy Świętej nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:
31.05 (pon.) – Święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku (Fara);
05.06 (sob.) – Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
6. W dniu jutrzejszym, 31 maja wypada 8. rocznica śmierci ks. S. Zdziecha. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18:00.
7. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– nabożeństwo pierwszoczwartkowe odbędzie się o godz. 17:30.
– nabożeństwo pierwszopiątkowe odbędzie się podczas „Oktawy”, po Mszy Świętej;
w pierwszy piątek będziemy odwiedzali naszych chorych w godz. od 9:00 do 11:00.
– nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec), odbędzie się przed Mszą Świętą, o 17:30. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, procesja eucharystyczna odbędzie się podczas „Oktawy Bożego Ciała”, po Mszy Świętej wieczornej.
9. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz dwuletniego Mikołaja Karelusa, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Prosimy o ofiarność.
10. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Grzegorz Kisielewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…