Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021r.

1. W dniu dzisiejszym, za odmówienie lub recytowanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w kościele lub w kaplicy, można uzyskać odpust zupełny.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
24.05 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
26.05 (śr.) – Wsp. św. Filipa Neri, prezbitera;
27.05 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Prosimy o modlitwę w naszej intencji. Tego dnia w Sokółce odbędzie się dzień skupienia wszystkich kapłanów naszej archidiecezji;
29.05 (sob.) – Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
3. Jutro – w poniedziałek 24.05 – dzień modlitw kościoła powszechnego z Kościół w Chinach.
4. Za tydzień – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
5. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej organizuje wypoczynek letni dla ministrantów w dniach 30.07-06.08 br. w Nowogrodzie nad Narwią. Zainteresowanych ministrantów i rodziców zapraszamy do skorzystania z tej oferty. Informacje w zakrystii.
6. Kuria Metropolitalna informuję, że w sobotę, 5 czerwca 2021 roku, o godzinie 10:00, w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku nastąpi kontynuacja Kursu Lektora, który został zawieszony z powodu pandemii. Kolejne zajęcia odbędą się jeszcze 19 czerwca br.
7. Archidiecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej zaprasza „ministrantów seniorów” na kurs dotyczący postaw Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej, który odbędzie się dnia 19 czerwca 2021 r. w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku (górny kościół). Początek o godz. 14:45.