Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021r.

1. Dzisiaj, dzieci z naszej parafii, w liczbie 54., po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Módlmy się za dzieci, aby przede wszystkim przez świadectwo rodziców, wytrwały w miłości do Pana Jezusa.
2. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotujemy się do tej uroczystości przez czuwanie modlitewne, tzw. Wigilię Pentakostalną, na wzór Wigilii Paschalnej przed Wielkanocą. Odbędzie się ona w 22.05., w sobotę wieczorem. Rozpocznie się o godz. 20:00. W programie: modlitwa psalmami oraz Msza Święta o godz. 21:00. Modlitwie przewodniczyć będzie Administrator Archidiecezji Białostockiej ks. bp Henryk Ciereszko.
3. Z racji trwającej epidemii Piesza Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody w sobotę 22 maja br. nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Msza św. dla osób pielgrzymujących indywidualnie tego dnia będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
4. W niedzielę 23 maja o godz. 19:30 podczas Mszy Świętej Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie.
5. W trwającym Roku Rodziny, Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich wiernych na Archidiecezjalne Rekolekcje dla Rodzin. Odbędą się one w dniach 21-23 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, a poprowadzi ks. Adam Ciereszko. Motywem przewodnim tych dni będzie odkrywanie “Radości miłości” w realizacji naszych powołań i miejsca w życiu rodzinnym. Więcej informacji na stronie www. archibial.rodziny