Menu Zamknij

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 22.07 (czw.) – Święto św. Marii Magdaleny;
– 23.07 (pt.) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
– 24.07 (sob.) – Wsp. św. Kingi, dziewicy.
2. W następną niedzielę, 25.07 z racji Święta Patronalnego Kierowców, św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i błogosławili pojazdy. Przy okazji będzie można zło-żyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Wszystkich pasjonatów modlitewnych wędrówek oraz rowerowych wypraw zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Królowej. Dziewiąta Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia b.r. Szczegółowe informacje i zapisy na witrynie internetowej rowerymka.pl.
4. 29. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w tym roku w terminie 20-24 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „Na Moją pamiątkę”. W tym roku z racji na obostrzenia epidemiczne pielgrzymi nie przejdą przez Białoruś. Po dojściu do Kuźnicy, następnego dnia pielgrzymi zostaną przewiezieni autokarami pod granicę białorusko-litewską od strony Litwy. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 1 do 15 sierpnia drogą telefoniczną lub online, wypełniając formularz pielgrzymkowy, który został umieszczony na stronie internetowej, – lub od 9 do 14 sierpnia w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku w godz. 17:00 – 19:30. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
5. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych.
6. Rodzina małego Mikołaja Karelusa, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą (rdzeniowy zanik mięśni), prosi nadal o wsparcie finansowe na bardzo drogą terapię genową i rehabilitację dziecka. Nasza parafia wsparła tę akcję i zebrano 2700.- zł. Można jeszcze dokonywać indywidualnych wpłat na rachunek bankowy. Formularze wpłat znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.
7. Módlmy się w intencji zmarłych ofiar nawałnic w zachodniej Europie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …