Menu Zamknij

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021r.

1. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie celebrowana 1.09, we środę, o godz. 8:00. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla naszych dzieci i młodzieży.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy do modlitwy WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych parafian – będziemy w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu, polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na kartce i wrzucić ją do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Za tydzień, 5.09, w pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
4. Za tydzień również, po raz pierwszy po wakacjach, będzie odprawiana Msza Święta o godz. 13:00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w scholi dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Pierwsza próba po wakacjach scholii dziecięcej odbędzie się za tydzień o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
5. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, jak co roku, rozpocznie się 6.09, w poniedziałek. Zakończy się w Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Przygotujmy się przez ten tydzień do dobrego i owocnego przeżycia tych dni eucharystycznych. Słowo Boże będzie głosił ks. Karol Piniewski, odchodzący z naszej parafii.
6. Nowym duszpasterzem w naszej parafii jest ks. Rafał Zakrzewski. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy satysfakcji z posługi kapłańskiej wśród nas.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 03.09 (pt.) – Wsp. św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
8. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wyruszy ona w sobotę 4 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii. Zakończeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Dla pielgrzymów przybywających tego dnia wcześniej Msze św. będą sprawowane również o godz. 13.00 i 15.00.
9. Msza Święta w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, zostanie odprawiona w środę, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Eucharystii będzie przewodniczyć Bp Henryk Ciereszko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej. Po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych.
10. Za tydzień w niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej
11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Ryszard Kulig oraz + Jarosława Grażyna Baszko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …