Menu Zamknij

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.09.2021r.

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Dzisiaj również rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński, który potrwa przez kolejne sześć niedziel, do 10 października. Rozpoczęcie o godz. 16:00 w auli domu parafialnego.
3. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, jak co roku, rozpocznie się jutro, w poniedziałek i zakończy się we środę, w Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Czterdziesto-godzinne Nabożeństwo w parafii to coroczne rekolekcje eucharystyczne, gdy pogłębiamy naszą pobożność eucharystyczną i adorujemy Najświętszy Sakrament.
4. Porządek Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa: w poniedziałek, wtorek i we środę Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu. Poniedziałek i wtorek są dniami spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wyspowiadania się u innych kapłanów, niż parafialni. Słowo Boże głosi ks. Karol Piniewski.

5. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. W piątek, 10.09 zapraszamy na Mszę Świętą i pierwsze spotkanie po wakacjach młodzież Ruchu Światło-Życie.
7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii dziecięcej odbywaj się za tydzień o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
8. Za tydzień, w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas I.
9. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i czwartych SP. do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
10. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, w przyszłym roku, będziemy przeżywali 22 maja. Pierwsze spotkanie przygotowujące, z dziećmi i rodzicami, odbędzie się 26.09, po Mszy Świętej o godz. 13:00.
11. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 08.09 (śr.) – Święto Narodzenia NMP. W naszym kościele zakończenie Czterdziesto-godzinnego Nabożeństwa.
12. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 11 września br. w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Świętej Wodzie rozpocznie się o godz. 14.00.
13. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września 2021 roku. Początek o godz. 11:00.
14. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Afganistanowi.
15. Za tydzień w niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL.
16. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: Małgorzata Bogumiła Aleksiejczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …