Menu Zamknij

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021r.

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, w przyszłym roku, będziemy przeżywali 22 maja. Pierwsze spotkanie przygotowujące, z dziećmi i rodzicami, odbędzie się 26.09, po Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i czwartych SP. do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej. Dziewczynki zapraszamy do śpiewania w scholii dziecięcej. Próby odbywają się w niedzielę o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
4. Różaniec fatimski dookoła kościoła odbędzie się jutro 13.09, po Mszy Świętej wieczornej. Podobnie różaniec papieski, 16.09, we czwartek.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.09 (pon.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i dr-a Kościoła;
– 14.09 (wt.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– 15.09 (śr.) – Wsp. NMP Bolesnej;
– 16.09 (czw.) – Wsp. św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
– 18.09 (sob.) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu, bez względu na obchodzoną rocznicę. Uroczystość odbędzie się dnia 18 września br. (sobota) w Białostockiej Katedrze o godz. 18:00.
7. W dniach 1-3 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
8. Zachęcamy do wzięcia udziału w Kursie Lektora organizowanym przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej archidiecezji. Zapisy i pierwsze spotkanie odbędą się w sobotę, 2 października 2021roku, o godzinie 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Warunkiem jednak jest posiadanie dobrej dykcji i skierowanie na kurs proboszcza.
9. Kino Helios Alfa w Białymstoku zaprasza na przedpremierowy i zamknięty (niebiletowy) pokaz filmu “FATIMA” 20 września (poniedziałek) o godz. 10:00. Patronat Honorowy nad filmem objęło Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Chętnych do obejrzenia filmu o objawieniach w Fatimie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
10. Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika “Drogi Miłosierdzia”. Znajduje się w nim rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, a także materiały przypominające nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz osobę Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża, Matkę Elżbietę Czacką, dzisiaj w Warszawie beatyfikowanych.

11. Dzisiaj zbierane po Mszy Świętej ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL.
12. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Luba Iwanowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …