Menu Zamknij

27 NIEDZIELA ZWYKŁA- 3.10.2021r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Serdecznie dziękujemy osobom tworzącym i zaangażowanym w procesję – dziękujemy za Waszą obowiązkowość i solidność w organizowaniu i tworzeniu procesji, co miesiąc od Wielkanocy aż do października.
2. Dzisiaj, w naszej parafii obchodzimy „Niedzielę Św. Franciszka”, organizowaną przez białostocką Caritas. Przed Mszą Świętą o godz. 13.00 odbędzie się prelekcja nt. Encykliki „Laudato si”. Po Mszy Świętej przed kościołem można będzie: obejrzeć wystawę plastyczną, wziąć udział w kiermaszu rękodzieła osób niepełnosprawnych, wziąć udziału w warsztatach tworzenia karmników dla ptaków pod okiem ornitologa (dla dzieci). Będziemy mogli wziąć również udział w akcji „Podzielnik parafialny”.
3. Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą. Początek o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec we środy. Zachęcamy do odmawiania różańca również prywatnie – w domach.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o po-wołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30, w tym miesiącu połączonej z modlitwą różańcową.
5. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. W naszej parafii witamy nowego duszpasterza: ks. Antoniego Wiszowatego, który będzie u nas przebywał w charakterze rezydenta. Witamy ks. Antoniego i życzymy radości i satysfakcji z przebywania i pracy wśród nas.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 04.10 (pn.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
– 05.10 (wt.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– 07.10 (czw.) – Wsp. NMP Różańcowej.
8. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10.10 o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.
9. Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Dekalog – utwór słowno-muzyczny zbudowany na podstawie Dziesięciu Przykazań. Koncert odbędzie się 6 października 2021, godz. 19:00 w Sali Forum, przy ul. Legionowej 5. Bilety: przedsprzedaż: 60 zł, w dniu koncertu: 75 zł. Zapraszamy.
10. Dzisiaj jeszcze po Mszy Świętej będziemy mogli złożyć podpisy na przyznanie dotacji z Funduszu Obywatelskiego Miasta Białystok na remont SzP. nr 20 przy ul. Leśnej (remont sali gimnastycznej i poszerzenie placu zabaw).
11. Można już odebrać w zakrystii papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października, do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia” poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby modląc się na różańcu skorzystać z zamieszczonych rozważań tajemnic. Z rubryki “Przypowieści Jezusa” polecamy omówienie przypowieści o zabłąkanej owcy i zgubionej drachmie pt. “Poszukiwacze zaginionych skarbów”. W nowej, prowadzonej przez psychologa rubryce “Ucieszyć się życiem” znajduje się tekst poświęcony wdzięczności i szczęściu.
13. Za tydzień, w związku z przeżywanym Dniem Papieskim, będziemy zbierali do puszek ofiary na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
14. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin + Kazimierz Czajkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …