Menu Zamknij

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021r.

1. Pierwsze spotkanie z dziećmi klas III naszej parafii przed przyszłoroczną I Komunią Święta odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po Mszy Świętej o godz. 11:30.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 27.09 (pn.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
– 28.09 (wt.) – Święto bł. ks. Michała Sopoćki, prezbitera, patrona Białegostoku;
– 29.09 (śr.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Rafał Zakrzewski. W intencji ks. Rafała będziemy się modlić podczas Mszy Świętej wieczornej,
– 30.09 (czw.) – Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– 01.10 (pt.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
– 02.10 (sb.) – Wsp. św. Aniołów Stróżów.
5. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Mi-chała Sopoćki, będzie sprawowana we wtorek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w poniedziałek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza Święta. w Sanktuarium o godz. 18.00.
6. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 3 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. W najbliższą niedzielę, 3 października w naszej parafii będziemy obchodzili „Niedzielę Św. Franciszka”, organizowaną przez białostocką Caritas. Ta niedziela, w przeddzień wspomnienia św. Franciszka, ma wzbudzić w nas jeszcze większą troskę o ekologię, do czego zaprasza nas Ojciec Święty Franciszek w swojej encyklice „Laudato si”. Przed Mszą Świętą o godz. 13.00 odbędzie się prelekcja nt. encykliki, wygłoszona przez p. Urszulę Zagan z Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Podczas Eucharystii kazanie wygłosi gościnnie ks. Sebastian Sum – opiekun wolontariatu Caritas.
Po Mszy Świętej przed kościołem (lub w razie złej pogody w domu parafialnym) można będzie: obejrzeć wystawę plastyczną, wziąć udział w kiermaszu rękodzieła osób niepełnosprawnych, wziąć udziału w warsztatach tworzenia karmników dla ptaków pod okiem ornitologa (dla dzieci). Będziemy mogli wziąć również udział w akcji „Podzielnik parafialny”, przynosząc ze sobą ubrania, książki czy sprzęt domowy – rzeczy, których już nie używamy, a innym mogą być przydatne. Na wszystkich parafian będzie czekał również pyszny, zdrowy poczęstunek.
8. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Halina Ciborowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …