Menu Zamknij

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021r.

1. Można zapisywać swoich zmarłych na tzw. „wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych trzech dniach listopada.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 18.10 (pn.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Swoje imieniny tego dnia obchodzi ks. Łukasz. Osobę księdza Łukasza polecamy wstawiennictwu jego świętego Patrona. W sposób szczególny w intencji ks. Łukasza będziemy modlić się jutro podczas wieczornej Mszy Świętej.
– 19.10 (wt.) – Wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera, męczennika;
– 20.10 (śr.) – Wsp. św. Jan Kantego, prezbitera;
– 22.10 (pt.) – Wsp. św. Jana Pawła II, Papieża.
3. Msza Święta w intencji pracowników służby zdrowia zostanie odprawiona jutro, 18.10 br., w święto św. Łukasza, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.
4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje Święte.
5. W tym tygodniu odeszły do wieczności nasze zmarłe parafianki: + Anna Klimaszewska i + Barbara Matys.