Menu Zamknij

2 NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM – 2.01.2022r.

1. Za tydzień, w niedzielę 9.01 odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.01 (czw.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie odbywało się podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia modlimy się w intencji Misji Świętych. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się dopiero w lutym.
4. Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny Orszak Trzech Króli w Białymstoku nie może się odbyć w formie zorganizowanej. Tym razem zapraszamy do spaceru indywidualnego, rodzinnego lub w małych grupach po tradycyjnej trasie przemarszu Orszaku. W miejscach dotychczasowych przystanków będą ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków. Dodatkowo podczas spaceru uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej. Więcej informacji na stronie internetowej miasta Białegostoku bialystok.pl i Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Niech będzie to czas kolędowania i pogłębionej refleksji wobec tajemnicy Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego.
5. Przypominamy, że tegoroczna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, będzie miała taki sam charakter, jak w ubiegłym roku. Naszych parafian zapraszamy na tak zwane msze kolędowe do kościoła, odprawiane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i części parafii. Będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa, błogosławili wodę do poświęcenia Waszych domów i mieszkań. Wykaz tegorocznych Mszy kolędowych jest umieszczony na naszej stronie internetowej. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte mieszkańców następujących ulic:
3 stycznia (poniedziałek): Kuriany – wieś, Kuriany – Kolonie, Płoskie;
4 stycznia (wtorek): Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka, ul. Ziemiańska;
5 stycznia (środa): ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Szlachecka, ul. Rejtana. ul. Gerwazego. ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska, ul. Pana Tadeusza;
7 stycznia (piątek): ul. Zagórki, ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Rybitwy, ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
8 stycznia (sobota): ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa.
7. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem jest chrzest święty, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Zachęcamy również do lektury nowych rubryk: „Znaleźliśmy Mesjasza” – prowadzonej przez biblistę, ks. Tomasza Mazurka oraz „Święty Maksymilian Kolbe: przesłanie wciąż aktualne” – prowadzonej przez prawnika, ks. Tomasza Sulika. Polecamy także rozważania do Ewangelii na niedziele i święta przypadające w styczniu.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Dorota Pietkun i Wanda Wilczewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …