Menu Zamknij

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021r.

1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia tej Oktawy. Jutro, 27 grudnia obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia święcimy wino podczas porannej i wieczornej Mszy Świętej. 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
2. W najbliższy piątek, 31 grudnia, koniec roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za mijający rok o godz. 18:00. Odśpiewamy wtedy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. Zapraszamy do adoracji szczególnie te osoby, które w ciszy i skupieniu chcą przeżyć czas ostatnich godzin roku. O godz. 24:00 będzie celebrowana Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku.
3. Dyspensa Abpa na dzień 31 grudnia. Do odczytania.
4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (pierwszy dzień roku). Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Przypominamy dzień 1 stycznia jest świętem nakazanym i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.
5. 1 stycznia, również wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej wieczornej. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Decyzją ks. Abp Metropolity tegoroczna kolęda, czyli wizyta duszpasterska jest odwołana. Namiastką spotkań kolędowych, tak jak w ubiegłym roku, będą spotkania z naszymi parafianami w kościele. Każdego dnia, począwszy od 3 stycznia, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic i części naszej parafii, na Mszą Świętą o godz. 18:00, odprawianą w ich intencji. Będziemy udzielali uroczystego błogosławieństwa, błogosławili wodę do poświęcenia w naszym imieniu Waszych mieszkań i domów. Za tydzień w niedzielę ogłosimy, w intencji mieszkańców jakich ulic będą celebrowane Msze Święte w poszczególne dni.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Bronisława Ginda, Bolesława Szkolnicka, Hanna Dziekońska, Maria Minkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …