Menu Zamknij

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.7.2022r.

1. Przypominamy, że przez okres wakacyjny nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon do księdza dyżurnego jest wywieszony na drzwiach kancelarii.
2. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na „Rekolekcje w kajaku”. Odbędą się one w dniach 16-18 sierpnia 2022r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

3. 10 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – www.rowerymka.pl.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.07 (pn.) –Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy;
– 12.07 (wt) – Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
– 13.07 (śr) – Wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
– 14.07 (pt) – Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła;
– 15.07 (sob) – Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
6. Różaniec Fatimski dookoła kościoła odbędzie się we środę 13.07, po Mszy Świętej wieczornej, zaś różaniec papieski w sobotę 16.07, również po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje III wieku seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Ćwiczenia duchowe pt. ,,Starość też udała się Panu Bogu” poprowadzi Ks. Adam Anuszkiewicz. Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym Odnowy w Surażu w dniach 25 – 28 sierpnia. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 793 933 523 oraz na stronie internetowej: www.odnowa.bialystok.pl.

8. 36 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2022 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Cała Piękna”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.
9. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na operację na sercu 1,5 rocznej Marysi Lisiewicz z Białegostoku. Potrzeba jest bardzo pilna, gdyż dziecko musi być zoperowane jak najszybciej w klinice w USA.
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza pracującego w Turkmenistanie, o. Andrzeja Madeja. Jest on jednocześnie przedstawicielem Stolicy Apostolskiej w tym muzułmańskim kraju. Będzie on głosił słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej.