Menu Zamknij

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.8.2022r.

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w ko-ściele.
2.W liturgii najbliższego tygodnia:
15.08 (pn.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. W naszym kościele Msze Święte o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławili zioła i kwiaty. Tego dnia ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na archidiecezjalne Radio „I”.
– 17.08 (śr.) – Wsp. św. Jacka, kapłana;
– 20.08. (sb.) – Wsp. św. Bernarda, opata, doktora Kościoła.
3. We wtorek 16 sierpnia, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Różaniec Papieski dookoła kościoła.
4. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na Odpust ku czci Św. Rocha dn. 21.08.2022r. (Msze św. wg porządku niedzielnego). Główna Msza Św. odpustowa odbędzie się o godz. 12.30. Na zakończenie Odpustu zapraszamy na koncert w wykonaniu Marcina Stycznia pt. “Święci” w naszej Bazylice, który rozpocznie się o godz. 19:00.
5. Msza św. w 102. rocznicę Bitwy Białostockiej i sowieckiego mordu na mieszkań-cach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w nie-dzielę 21 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, nastąpi procesja różańcowa z Sanktuarium do Krzyża-Pomnika znajdującego się przy ul. Gen. Maczka.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Litwę, Łotwę i Estonię w dniach 17-21 września br. Odwiedzimy Wilno i Górę Krzyży w Szawlach na Litwie, Sanktuarium Maryjne w Agłonie na Łotwie, przejedziemy przez dawne polskie Inflanty, odwiedzimy Rygę, stolicę Łotwy i Tallin, stolicę Estonii. Koszt pielgrzymki: 1400,- zł. Zapisy przyjmujemy do 4 września.
7. Są jeszcze do nabycia książki o. Andrzeja Madeja, naszego niedawnego gościa z Turkmenistanu. Koszt książki: 32,- zł. Kto jest zainteresowany tym wydawnictwem, z osobistym autografem autora, zapraszamy do zakrystii.
8. Za tydzień, w niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na leczenie 4-letniego Filipa Wejama, którego serce ma być operowane w Szwajcarii. Na leczenie chorej 1,5-rocznej Marysi zebraliśmy 11025,- zł. Bardzo dziękujemy.
9. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wy-ruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.
10. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka + Bianka Chmurkowska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …