Menu Zamknij

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.8.2022r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 22.08 (pn.) – Wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej;
– 24.08. (śr.) – Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– 26.08. (pt.) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
– 27.08. (sob) – Wsp. św. Moniki, matki św. Augustyna

2. Za tydzień, w niedzielę 28 sierpnia będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej świątyni. Miało to miejsce 28 sierpnia 1955 r. w najbliższą niedzielę będziemy to wydarzenie wspominali.

3. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

4. 1 Podlaska Pielgrzymka Rowerowa – ROWELASÓWKA. Ideą Podlaskiej Pielgrzymki Rowerowej jest pielgrzymowanie do różnych sanktuariów i miejsc świętych na Podlasiu. Każdego roku o tej samej porze (ostatni weekend sierpnia) rowerowi pielgrzymi będą wyruszać w różne zakątki północnowschodniej części naszego Kraju. W tym roku ROWELASÓWKA uda się do Hodyszewa z racji na szczególne uroczystości konsekracji kościoła w tamtejszym Sanktuarium. Pielgrzymować będziemy w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. (sobota – niedziela). Bliższe informacje i zapisy na stronie rekoakcje.pl.

5. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

6. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Jadwiga Szymańska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …