Menu Zamknij

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.8.2022r.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
2. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie celebrowana 1 września, we czwartek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci i młodzież.
4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Od przyszłej niedzieli wraca do porządku niedzielnego Msza Święta o godz. 13:00, z dziećmi.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.08 (pn.) – Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– 03.09. (sob) – Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. 1 września będziemy przeżywali 83-cią rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Zapraszamy do modlitwy w intencji poległych w obronie ojczyzny.
7. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w naszej parafii. Naszą pielgrzymią parafialną grupę będzie prowadził ks. Rafał.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonie w dniach 17-21 września. Koszt: 1400, – zł. Zapisy do 4 września.

9. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

10. Rodzice małego Filipa Wejmana dziękują za zebrane ofiary na leczenie dziecka. Zebrano 4692,50 i 101 euro. Bardzo dziękujemy.

11. W następną niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby archidiecezji białostockiej.