Menu Zamknij

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022r.

1. Dzisiaj – różaniec papieski o godz. 17:30.
2. Przypominamy, że można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych czterech dniach listopada. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.
3. W naszej parafii po raz kolejny będzie odbywać się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę KAIROS. Rozpocznie się ono 19 października, w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej. Seminarium Odnowy Wiary jest propozycją skierowaną do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiarę, oprzeć ją na solidnym fundamencie biblijnym i nauczaniu Kościoła. Jest to forma katechezy dla dorosłych, którzy już dawno byli katechizowani, a których wiara obecnie ma często postać niezrozumiałych zachowań i wierzeń.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 17.10 (pn.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
– 18.10 (wt.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Życzymy ks. Łukaszowi Bożego błogosławieństwa, zadowolenia z pracy w naszej parafii i zdrowia,
– 19.10 (śr.) – Wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika,
– 20.10 (czw.) – Wsp. św. Jana Kantego,
– 22.10 (sb.) – Wsp. św. Jana Pawła II, papieża.
5. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października 2022 r. (wtorek), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.
6. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Polaków z Tallina, stolicy Estonii. Będzie to zespół śpiewaczy, który podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 wykona polskie pieśni religijne.
7. Dzisiaj, w związku z przeżywanym Dniem Papieskim, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
8. Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje Święte. W związku z rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę Tygodniem Misyjnym, dzisiaj parę słów o Kościele prześladowanym, również na misjach, opowie nam przedstawicielka Caritas naszej archidiecezji p. Agata Papierz.