Menu Zamknij

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2022r.

1. Dzisiejszy różaniec KŻR odbędzie się o godz. 17:30.
2. Można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych czterech dniach listopada. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
3. Różaniec fatimski odbędzie się w kościele, we czwartek 13.10, przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Podobnie różaniec papieski 16.10, w niedzielę.
4. W naszej parafii po raz kolejny będzie odbywać się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę KAIROS. Rozpocznie się ono 19 października (we środę) po Mszy Świętej wieczornej. Seminarium Odnowy Wiary jest propozycją skierowaną do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiarę, oprzeć ją na solidnym fundamencie biblijnym i nauczaniu Kościoła. Jest to forma katechezy dla dorosłych, którzy już dawno byli katechizowani, a których wiara obecnie ma często postać niezrozumiałych zachowań i wierzeń. Zaraz po ogłoszeniach, parę słów o tym wydarzeniu wypowiedzą członkowie Wspólnoty KAIROS.
5. Od dzisiejszej niedzieli chorzy naszej parafii będą mogli przyjmować Komunię Świętą w każdą niedzielę (ci, którzy sobie tego życzą). Komunię Świętą będą im roznosić nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, po Mszy Świętej o godz. 10:00. Szafarze nie będą pobierali od chorych żadnych ofiar. Będą ze sobą mieli upoważnienie do tej posługi wydane przez Proboszcza parafii.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.10 (wt.) – Wsp. św. Jana XXIII, papieża,
– 13.10 (czw.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
– 15.10 (sb.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
7. Za tydzień w niedzielę, w związku z przeżywanym Dniem Papieskim, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.