Menu Zamknij

27 NIEDZIELA ZWYKŁA- 2.10.2022r.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. Jedynie ks. Rafał swoich chorych będzie odwiedzał we czwartek, o czym poinformuje swoich podopiecznych telefonicznie.
3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 04.10 (wt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka,
– 05.10 (śr.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– 07.10 (pt.) – Wsp. NMP Różańcowej.
5. Spotkania oazowe dzieci i młodzieży naszej parafii odbywają się w każdy piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Później odbywa się spotkanie w auli domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, już od klasy 4 oraz młodzież. Naszą parafialną oazą kieruje ks. Rafał.
6. Jeszcze dzisiaj można wziąć „Torbę Samarytankę”. Torbę wypełniamy artykułami spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione torby prosimy przynosić najpóźniej do 14 października. Torby są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
7. Dzisiaj jeszcze będziemy mogli złożyć podpisy na przyznanie dotacji z Funduszu Obywatelskiego Miasta Białystok SzP nr 20 przy ul. Leśnej (chodzi o remont łazienek i korytarzy). W ubiegłym roku podobny projekt na remont sali gimnastycznej i poszerzenie placu zabaw „przeszedł”, między innymi dzięki głosom naszych parafian. Samemu również można zagłosować internetowo na projekty nr 108 i 50.
8. KIK w Białymstoku zaprasza na 40-te Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Kim jestem? Pytanie o tożsamość człowieka”. Program jest wywieszony na plakatach w gablocie przed kościele, na zaproszeniach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła, na strona www. KIK oraz w miesięczniku Drogi Miłosierdzia.
9. W dniach 4 – 6 listopada br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl
10. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. W październiku, miesiącu Matki Bożej, polecamy artykuł o Maryi jako umiłowanej córce Boga, szczególnie przez Niego wybranej. Proponujemy również rozmowę z rektorem białostockiego seminarium duchownego, do którego w tym roku zgłosiło się 8 nowych kleryków, na temat powołania kapłańskiego i wyzwań stojących aktualnie przed osobami odpowiedzialnymi za formację seminaryjną. Pod koniec października Kościół będzie obchodził Tydzień Misyjny, dlatego do każdego egzemplarza “Dróg Miłosierdzia” dołączona jest książka “Misja ocalania” z opowieściami Księży Werbistów z różnych zakątków świata.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Barbara Andrejuk,  + Tomasz Mróz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…