Menu Zamknij

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.9.2022r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się uroczystość błogosławienia i pożegnania misjonarza. Jest nim nasz parafianin Radosław Kozakiewicz z ul. Jachtowej. Będzie on przebywał w Zambii, na placówce misyjnej prowadzonej przez księży salezjanów, w miejscowości Makululu. Będzie pracował w charakterze wolontariusza misyjnego, z dziećmi ulicy.
2. Również dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas trzecich Sz.P. naszej parafii. Od dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie tych dzieci do uroczystości przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość ta będzie miała miejsce dnia 21 maja przyszłego roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.
3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, w niedzielę, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godzinie 11:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 27.09 (wt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana,
– 28.09 (śr.) – Święto bł. ks. Michała Sopoćko, kapłana, patrona Białegostoku,
– 29.09 (czw.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Rafał. Już dzisiaj składamy mu najserdeczniejsze życzenia Boże błogosławieństwa i życzliwości ludzi. Msza Święta w intencji ks. Rafała będzie celebrowana tego dnia o godz. 6:30,
– 30.09 (pt.) – Wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
6. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.
7. Również 28.09, w święto patronalne naszego miasta, organizowana jest ogólnoświatowa akcja zatytułowana „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, placach i skrzyżowaniach dróg miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy w najbliższą środę, 28.09, o godz. 15:00, na rondzie przy „Sklejkach”.
8. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2022″.
9. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Spotkania oazowe dzieci i młodzieży naszej parafii odbywają się w każdy piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Później odbywa się spotkanie w auli domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, już od klasy 4 oraz młodzież. Naszą parafialną oazą kieruje ks. Rafał.
11. W dniach 30.09-02.10 br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
12. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas – „Torba Samarytanka”. Dzięki tej akcji możemy udzielić konkretnej pomocy żywnościowej podopiecznym Centrum Pomocy „Samarytanin”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione torby prosimy przynosić najpóźniej do 14 października. Torby są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
13. W przyszłą niedzielą będziemy gościli w naszej parafii misjonarza z Syberii, który bę-dzie głosił słowo Boże i opowiadał o swojej pracy.
14. Dzisiaj, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na wsparcie naszego misjonarza, Radosława Kozakiewicza.
15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Henryka Gołębiewska i Andrzej Ostapa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…