Menu Zamknij

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.11 (wtorek) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 13:00, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 02.11 (środa) – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 11:30, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 03.11 – (czwartek), wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 04.11 – (piątek) – Wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00.
2. Poświęcenia nowych pomników nagrobnych będziemy dokonywali 1, 2 i 6 listopada po procesji i Mszy Świętej.
3. 3 listopada, we czwartek o godz. 18:00, w Bazylice Metropolitalnej będzie celebrowana Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów.
4. Msza Święta żałobna za wszystkich wiernych zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana 6 listopada, w niedzielę, o godz. 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45).
5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając cmentarz grzebalny i odmawiając jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. Należy oczywiście spełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu, a mianowicie odbądź spowiedź sakramentalną, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji wspominek o godz. 17:00, nabożeństwo pierwszoczwartkowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18:00. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Z racji wspominek o godz. 17:00, nabożeństwo pierwszo piątkowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18:00. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Obrażają one Boga i Jej Niepokalane Serce, są po-gardą wobec Bożej miłości oraz powodem piekielnych mąk ludzi, za których umarł Jej Syn. Warunki odprawienia pierwszych sobót: 1. Spowiedź święta. 2. Komunia święta. 3. Różaniec (jedna część). 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.
W naszej parafii nabożeństwo pierwszosobotnie to również szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. We czwartek, 3 listopada o godz. 18:00, w Bazylice Archikatedralnej będzie celebrowana Msza Święta w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.
9. Prapremiera filmu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. “Prorok” w reż. Michała Kondrata odbędzie się dnia 5 listopada br. w kinie Helios (Galeria Biała) o godz. 19:30. Swój udział w prapremierze zapowiedział reżyser filmu Pan Michał Kondrat wraz z aktorami. Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasach lub przez internet.
10. Po Mszy Świętej młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze, z czego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich rekolekcji.
11. W Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby AWSD w Białymstoku.