Menu Zamknij

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11.2022r.

1. Dzisiaj jeszcze będzie sprawowana Msza Święta na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 15:00. O godz. 14:45 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 09.11 (śr.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie;
– 10.11 (czw.) – Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– 11.11 (pt.) – Wsp. św. Marcina z Turs, biskupa;
– 12.11 (sob.) – Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

4. Jutro, 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Metropolitalnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Codziennie podczas Nowenny Msza Święta o godz. 18:00. Nasza parafia wraz z całym dekanatem Białystok Dojlidy została zaproszona na wtorek 15.11.
5. W najbliższy piątek, 11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
6. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 KPK, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20 listopada (niedziela) 2022 r. w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Podczas dnia skupienia będziemy poruszać zagadnienia duchowe koncentrując się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek wydarzenia o godz. 9:30.
8. W miejscowości Okopy, w parafii Suchowola, miejscu urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszko, ma być zbudowany Dom Pamięci Błogosławionego. W związku z tym Fundacja Dobro, im bł. ks. Jerzego Popiełuszko, rozprowadza na tę budowę cegiełki w formie numizmatu Wybity przez Mennicę Polską, pamiątkowy medal w cenie 50,- zł. można nabyć w zakrystii.
9. W niedzielę, za tydzień, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Kościół Prześladowany. Jest to dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: śp. Krystyna Ostaszewska i Helena Kuczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …