Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022r.

1. W imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii składam serdeczne życzenia świąteczne naszym parafianom i wszystkim gościom. Niech Nowonarodzony Jezus napełni Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarę, rozjaśniającą nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłość, dzięki której każdy człowiek dostrzega promyk dobra i potrafi przebaczać.

2. Dziękuję tym wszystkim osobom, które przygotowały tegoroczny żłóbek: ks. Łukaszowi i ks. Rafałowi, dorosłym oraz młodzieży, tym którzy pomagali p. Tadeuszowi Filipczukowi. Dziękuję p. Agnieszce Osieckiej, naszej florystyce. Dziękuję za sprawną posługę przy ołtarzu asyście liturgicznej i p. Gosi – zakrystiance. Dziękujemy naszemu chórowi na czele z p. Mariuszem za wykonane śpiewy.

3. Dzisiaj, w pierwszego dnia świąt porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie jutro, w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na codzienną Mszę Świętą, poranną czy wieczorną, w dni Oktawy.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 26.12 (pn.) – Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika;

– 27.12 (wt.) – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjnie tego dnia będziemy święcili wino;

– 28.12 (śr.) – Święto św. Młodzianków, męczenników;

– 30.12 (pt.) – Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;

– 31.12 (sb.) – Św. Sylwestra I, papieża. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za mijający rok, o godz. 18:00. O godz. 24:00 będziemy tę modlili się na Mszy Świętej upraszając Bożego błogosławieństwa na nowym rok.

– 01. 01 (ndz.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00.

6. Od wtorku 27.12 rozpoczniemy w naszej parafii kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w mieszkaniu w miarę możliwości cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Będziemy kolędować w dni powszednie, najczęściej od godz. 16:00 do 21:00. Plan tegorocznej „kolędy” jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

7. Porządek Kolędy w najbliższym tygodniu:

27 grudnia (wtorek) od godz. 15:00: Kuriany – wieś, ul. Kasztelańska (bez szeregówki);

28 grudnia (środa) od godz. 16:00: ul. Zaścianki (cała), ul. Ziemiańska; ul. Kasztelańska 29/1, ul. Szlachecka, ul. Pana Tadeusza,

29 grudnia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Marcina, ul. Konrada, ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska, ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana,

30 grudnia (piątek) od godz. 16:00: ul. Gminna ul. Komandorska, ul. Sieciowa, ul. Posejdona, ul. Żeglarska; ul. Cumownicza, ul. Kapitańska, ul. Zagórki, ul. Ruczajowa, ul. Żaglowa, ul. Żeglarska, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Okrętowa, ul. Rejsowa, ul. Sztormowa.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Henryka Kędzierska, Regina Salmanowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …