Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022r.

1. Kończymy nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękujemy o. Krzysztofowi Grzybkowi, naszemu rekolekcjoniście, za przygotowanie nas do przeżycia świąt Bożego Narodzenia, przez głoszenie słowa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się 21.12, we środę, w godz. od 09:00 do 11:00. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać chorych.
3. 24 grudnia, w sobotę – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczystość rozpoczynamy tradycyjnie w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń były poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Śpiewajmy kolędy. Zachowajmy podczas wieczerzy zwyczaj nie spożywania potraw mięsnych.

4. W tym roku w naszej parafii Pasterka będzie sprawowana o godz. 21:00 w Kurianach oraz o godz. 22:00 i 24:00 w naszym kościele parafialnym. Podczas Pasterki ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
5. W pierwszy dzień świąt, w niedzielę za tydzień Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego (pierwsza Msza Święta o godz. 08:00), z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.
6. U p. Mariusza można nabywać opłatki wigilijne.
7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące
na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2022 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.
8. Jeszcze raz przypominamy, że zaginął ks. Jan Toczko, lat 88, kapłan naszej Archidiecezji. Może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze, czarną czapkę z daszkiem. Wzrost ok. 178 cm, krępej budowy ciała, włosy siwe, krótkie. Może poruszać się samochodem koloru czerwonego, marki Audi. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z IV Komisariatem Policji.
9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Helena Jadwiga Wojtkielewicz, Wacław Łysiuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …