Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022r.

1. Po Mszy Świętej będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
2. Dzisiaj jeszcze kolejne spotkanie KŻR naszej parafii o godz. 16:30.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adwentowe w dniach 16-17-18 grudnia (piątek, sobota, niedziela). W piątek i sobotę Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W sobotę o godz. 06:30 rano Roraty z dziećmi. W niedzielę porządek Mszy Świętych niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę, czy dni tuż przed świętami. Proszę skorzystać z możliwości wyspowiadania się u zaproszonych spowiedników – księży z sąsiednich parafii. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Krzysztof Grzybek, werbista z Kleosina.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.12 (wt.) – Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
– 14.12 (śr.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
5. We wtorek 13 grudnia wypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za poległych górników kopalni „Wujek” i inne ofiary komunistycznego systemu.
6. 10 rocznica święceń ks. Bpa Henryka Ciereszki wypada 15.12. Polecamy księdza biskupa modlitwom naszych parafian.
7. Przypominamy, że do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się 21.12 (we środę) tuż przed świętami. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chorych naszej parafii, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami.
8. U pana Mariusza, naszego organisty, można nabyć opłatki wigilijne.
9. Od dzisiaj też można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – świeca na stół wigilijny.
10. „Zaginął ks. Jan Toczko, emerytowany kapłan archidiecezji białostockiej, l. 88. Może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w kolorze czarnym, czarną czapkę z daszkiem, wzrost ok. 178 cm, krępej budowy ciała, włosy siwe, krótkie. Może poruszać się samochodem koloru czerwonego marki Audi. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112″.
11. W dniu dzisiejszym będzie można złożyć swój podpis, udzielając poparcia projektowi zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi o wprowadzenie takich zmian tej ustawy, które sprawią, że ohydne zabójstwo jakim jest aborcja, nie będzie mogło być promowane, a proceder pomocnictwa w aborcjach będzie karany. Chodzi więc o powstrzymanie aborcyjnej propagandy. Podpisując projekt tej zmiany należy podać swój PESEL oraz adres zamieszkania.
12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Teresa Olech-no, Edward Halicki, Zofia Olechno. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie …