Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022r.

1. „Roraty” w naszym kościele są sprawowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 07:00, a w dni powszednie codziennie o godz. 06:30. We środy i piątki „Roraty” o godz. 18:00. Na „Roraty” przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy na „Roraty” we środy i soboty na godz. 06:30. Po „Roratach” wszystkie dzieci, również rodziców zapraszamy na śniadanie na plebanię.
2. Kolejne spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie się za tydzień, w niedzielę o godz. 16:30.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.12 (wt.) – Wsp. św. Mikołaja, biskupa;
– 07.12 (śr.) – Wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– 08.12 (czw.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Na godz. 12:00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wypraszali potrzebne łaski dla siebie i całego świata.
4. W następną niedzielę, 11 grudnia będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
5. Przypominamy, że do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się 21.12 (we środę) tuż przed świętami. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chorych naszej parafii, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami.
6. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na zamknięte rekolekcje adwentowe do Hermanówki w dniach 9-11.12. Rekolekcje te organizuje ks. Rafał. W zakrystii można wziąć kartę zgłoszenia dziecka i zapisać się. Koszt 70,- zł.
7. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy przynosić do zakrystii w niedzielę lub do kancelarii. Zbiórka trwa do czwartej niedzieli Adwentu.
8. U pana Mariusza, naszego organisty można nabyć opłatki wigilijne.
9. Od dzisiaj też można na nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca na stół wigilijny jest znakiem przypominającym o właściwej postawie każdego chrześcijanina w stosunku do bliźnich, postawie czerpiącej siłę z narodzin Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Jednocześnie zakup świecy wspiera dzieła Caritas diecezjalnej i parafialnej. Cena świecy dużej to 25,- zł, małej 15,- zł.
10. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
11. Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Z artykułu „Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa” dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne. Polecamy również rozmowę z pedagogiem i psychologiem z Archidiecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego pod tytułem „Dziecko – dar od Boga czy luksus dla nielicznych?”. Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły „Modlitwa a rachunek sumienia”, „Recepta na dobry humor” oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia. Do każdego egzemplarza „Dróg Miłosierdzia” dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023.