Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.1.2023r.

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim naszym parafianom za kondolencje i współczucie wyrażone mnie i mojej rodzinie z powodu śmierci mojej mamy, Genowefy. Przede wszystkim dziękuję za modlitwę podczas wieczornego czuwania we środę i udział wielu naszych parafian we Mszy Świętej pogrzebowej we czwartek. Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc: ks. prał. Stanisławowi Hołodokowi, za wygłoszone kazanie, ks. Łukaszowi, ks. Rafałowi i ks. Antoniemu za organizację pogrzebu i dopilnowanie wszystkiego, pani Gosi, zakrystiance, panu Mariuszowi, organiście i asyście liturgicznej – bardzo dziękuję.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Po Mszy Świętej dalsza część spotkania w domu parafialnym.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 17.01 (wt.) – Wsp. św. Antoniego, opata; –

19.01 (czw.) – Wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

– 21.01 (sb.) – Wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień babci.

4. We czwartek, 19.01 swoje imieniny będzie obchodzić ks. bp Henryk Ciereszko. Osobę dostojnego solenizanta polecamy modlitewnej pamięci naszych parafian.

5. 17 stycznia w całym Kościele będziemy przeżywać Dzień Judaizmu, a 18 stycznia rozpocznie się 33. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy będą brać udział w kilku nabożeństwach w tym Tygodniu i wezmą udział w jego zakończeniu. Szczegółowy program Tygodnia Ekumenicznego jest umieszczony na stronie www. naszej archidiecezji: archibial.pl.

6. Za tydzień, w niedzielę 22 stycznia, o godz. 11:30 będzie celebrowana Msza Święta w intencji rolników i ich rodzin, z okazji konferencji programowej zorganizowanej przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

7. Parafia pw. Dobrego Pasterza w Jurowcach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 26.06-03.07. Koszt udziału w pielgrzymce: 5 390 zł + 115 USD. Informacje nt. pielgrzymki w zakrystii. (tel. 533 522 220)

8. Porządek Kolędy w najbliższym tygodniu:

16 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00: ul. Kmicica, ul. Mokra, ul. Zagłoby, ul. Stawowa, ul. Ciesielska, ul. Kropelkowa, ul. Dojnowska 60 A (BLOK)

17 stycznia (wtorek) od godz. 16:00: ul. Źródlana, ul. Dojnowska, ul. Leśna 40, 41, 42;

18 stycznia (środa) od godz. 16:00: ul. Baranowicka (12-36); ul. Nowowarszawska (stare numery), ul. Ciołkowskiego, ul. Suchowolca, ul. Dojlidy Fabryczne, ul. Myśliwska, ul. Borsucza, ul. Sępia, ul. Kormoranów;

19 stycznia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Borsucza (BLOKI): 6, 6 A, 8, 10.

20 stycznia (piątek) od godz. 16:00: ul. Kasztelańska (nowe szeregówki), ul. Nowowar-szawska (nowe bloki), ul. Pozioma (nowe szeregówki), ul. Leśna (nowe szeregówki); 21 stycznia (sobota) od godz. 09:00: ul. Dojnowska (BLOKI) 80 A, 80 B, 80 C