Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.1.2023r.

1. Dzisiaj jeszcze, podczas Mszy Świętej godz. 11:30 będzie celebrowana Msza Święta w intencji rolników i ich rodzin, z okazji konferencji programowej zorganizowanej przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 24.01 (wt.) – Wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– 25.01 (śr.) – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– 26.01 (czw.) – Wsp. św. Tymoteusza i Tytusa;
– 28.01 (sob.) – Wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
3. Za tydzień, w niedzielę, z racji ferii szkolnych, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.
4. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu wypada w piątek, 27 stycznia.
5. Za tydzień, w niedzielę 29 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 będziemy wspominali ks. Stanisława Suchowolca, dojlidzkiego duszpasterza, zmarłego tragicznie 30 stycznia 1989 r.
6. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaż będzie przeznaczony na Caritas parafialną.
7. Porządek Kolędy w najbliższym tygodniu:
23 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00: ul. Wojskiego ( nowe szeregówki),
ul. Zaścianki 69 (nowe szeregówki), ul. Gerwazego, ul. Telimeny
24 stycznia (wtorek) od godz. 16:00: ul. Kajki oraz zaległe odwiedziny w Koloniach Kurian (spotkanie o godz. 16:00 przy kaplicy w Kurianach).
8. Kończy się tegoroczna kolęda czyli czas odwiedzin duszpasterskich. Jesteśmy mile zaskoczeni faktem, że tak jak dawniej, przed pandemią, drzwi Waszych domów i mieszkań, drodzy nasi parafianie, były szeroko otwarte, również Wasze serca. Dziękujemy za życzliwość i gotowość na spotkanie się z Waszym księdzem. Podziwiamy Waszą wytrwałość w codziennym zmaganiu się w tworzeniu chrześcijańskiej rodziny, wychowaniu młodego pokolenia, jak również w znoszeniu cierpienia związanego z chorobą kogoś bliskiego. Dziękujemy za Waszą ofiarność, za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, jak i za datki ofiarowane księżom. O sumie ofiar zebranych na potrzeby kościoła poinformujemy za tydzień.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Jerzy Gaj, Marian Niedźwiedzki, Krystyna Kaczanowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…