Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.1.2023r.

1. Dzisiaj jeszcze, podczas Mszy Świętej godz. 11:30 będzie celebrowana Msza Święta w rocznicę tragicznej śmierci ks. Stanisława Suchowolca, dojlidzkiego duszpasterza.

2. Dzisiaj, z racji ferii szkolnych nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 31.01 (wt.) – Wsp. św. Jana Bosko, kapłana;

– 02.02 (czw.) – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili świece gromniczne. Tego dnia wypada Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlili się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

– 03.02 (pt.) – Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia będziemy święcili świece, tzw. „błażejówki” i udzielali błogosławieństwa osobom z chorobami gardła.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

5. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.

6. W przyszłą niedzielę, 5.02 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w Domu Parafialnym.

7. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaż będzie przeznaczony na Caritas parafialną.

8. W dniach od 3-5.03 organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

9. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Witold Stanisław Kordulski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…