Menu Zamknij

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w auli domu parafialnego.

2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

 3. W liturgii najbliższego tygodnia:

 6.02 (pon.) – Wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

– 10.02 (pt.) – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy;

– 11.02 (pt.) – Wsp. NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia do naszej świątyni chorych, na Mszę Święta o godz. 18:00. Będzie im udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

4. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remontowo – budowlany Archidiecezji.

5. W dniach od 3-5.03.2023r. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

6. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas.

7. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego (środa). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą.  

8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Znajdziemy w nim m.in. artykuł pt. „Łagodna siła wiary, mądrości i prawdy” o duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił nam papież Benedykt XVI; rozmowę z siostrami kamedułkami z klasztoru w Tyszowcach nawiązującą do Dnia Życia Konsekrowanego, a także w związku z obchodzonym 11 lutego Światowym Dniem Chorego materiał poświęcony Hannie Chrzanowskiej, błogosławionej pielęgniarce, prekursorce opieki hospicyjnej.W kontekście ostatnich, nagłaśnianych w mediach, deklaracji wystąpienia ze wspólnoty Kościoła katolickiego, warto zapoznać się z artykułem mówiącym o konsekwencjach apostazji.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasi zmarli parafianie: + Tadeusz Paszko,  + Irena Buszman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…