Menu Zamknij

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.2.2023r.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej ze swoimi rodzicami.
2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 14.02 (wt.) – Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
4. Wszystkich opiekunów, zelatorów i członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na wielkopostny Dzień Skupienia. Odbędzie się on w sobotę 25 lutego 2023 r. w budynku kina Ton w Białymstoku. Przewidywany program: rozpoczęcie i konferencja o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz. 12.00 w archikatedrze, ok. godz. 13.00 spotkanie przy kawie i herbacie w budynku kina Ton. Przewidywane zakończenie ok. godz. 14.00.
5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka organizuje w naszej archidiecezji lokalne konferencje pt.  “Ku trzeźwości Narodu – wezwani do działania”. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich w sobotę 18 lutego, zaś drugie – w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej w Białymstoku w czwartek 23 lutego br. Tematyka wykładów dotyczy Narodowego Programu Trzeźwości – m. in. roli rodziny, samo-rządu i państwa w kształtowaniu trzeźwego społeczeństwa. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot i ruchów katolickich, a także samorządowców, katechetów, duszpasterzy, rodziców, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Początek obydwu konferencji – o godz. 9.00. Ze względów organizacyjnych jest prośba o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Szczegółowy program i kontakt do rejestracji są dostępne na plakatach oraz na stronie https://www.facebook.com/ddw.bialystok/
6. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2023/2024 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Tydzień Otwarty, który odbędzie się w dniach 13.02-17.02 2023 r. oraz 13.03-17.03 2023 r. w godz. 15.30-17.30. Prosimy o zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.
7. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza rodziców z dziećmi na dni otwarte, które odbędą się w dwóch terminach: 15 lutego oraz 15 marca w godz. 16.00 – 18.00 w budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 43. Szczegóły znajdują się na plakacie.
8. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Białostockiego.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Leokadia Szałaj, Mieczysław Stanisław Trzeszczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..