Menu Zamknij

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.2.2023r.

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie, słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę i umartwienie przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas uroczystości wielkanocnych.

2. W Środę Popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiłem. Msze Święte tego dnia będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość o spożywania pokarmów mięsnych, ale i post ilościowy, to znaczy umniejszenie spożywania wszelkich pokarmów.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.

4. Na początku Wielkiego Postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w niedzielę 26 lutego. Rekolekcje będzie prowadził ks. Jacek Dąbrowski z Łomży.

5. Za tydzień, w niedzielę 26.02, po Mszy Świętej o godz. 11:30, w auli domu parafialnego, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza w Środę Popielcową – 22 lutego 2023 roku do wspólnej modlitwy w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Modlitwa ta odbywa się 22 dnia każdego miesiąca w kaplicy przy klasztorze Sióstr Pasterzanek w Białymstoku przy ul. Orzeszkowej 5/2.

7. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na doroczne spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy czwartek 23 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną w dolnym kościele parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.

8. Trwa nabór na rok szkolny 2023/2024 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w ramach dni otwartych, które odbędą w soboty: 25 lutego i 18 marca 2023 roku w godzinach 10:00-13:00. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego!

9. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2023/2024 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Tydzień Otwarty, który odbędzie się w dniach 13.02-17.02 2023 r. oraz  13.03-17.03 2023 r. w godz. 15.30-17.30. Prosimy o zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Luba Zieniewicz, Józef Żołobko, Władysław Romanowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…