Menu Zamknij

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023r.

1. Rozpoczął się Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.

2. Trwają w naszej parafii rekolekcje, które rozpoczynają Wielki Post. Potrwają one do środy 01 marca włącznie. Każdego dnia Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Każdego dnia po Mszę Świętej – wieczór ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Poniedziałek i wtorek są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Rekolekcje prowadzi ks. Jacek Dąbrowski z Łomży.

3. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, w auli domu parafialnego, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

04.03 (sob.) – Uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

6. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą już wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

7. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, i w zamian za to składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one niesione w darze ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce (samolotowej) do Grecji – „Szlakiem św. Pawła Apostoła”, w dniach 18.09-25.09. Koszt pielgrzymki ok. 4200,- zł. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. Rafała.

9. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji. Ofiary dzisiaj zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie.