Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.3.2023r.

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.

2. Spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie się 19 marca (za dwa tygodnie), o godz. 16:30 w kościele.

3. W tym tygodniu, 8 marca, we środę będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy tego dnia do modlitwy w intencji niewiast naszej parafii.

4. Zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl 10 spotkań (raz w tygodniu), mający na celu doświadczenie spotkania z Bogiem i pogłębienie wiary. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, w auli domu parafialnego.

5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat “Miłość pomimo…” wygłosi ks. Dominik Budzicki. W piątek po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali za Katedrą.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia. Rozpoczną się w piątek 10 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.

7. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

8. W naszej Katedrze, czyli Białostockiej Farze trwają prace przy przebudowie ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia. Uroczyste poświęcenie kaplicy, gdzie znajduje się ten ołtarz, planowane jest w uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia tj. 16 listopada br. W związku z tym Kuria Metropolitalna Białostocka prosi o zaangażowanie się w pomoc materialną, aby udało się dokończyć przebudowę kaplicy. Ufamy, że w tym akcie solidarności podejmiemy próbę wsparcia tego dzieła. Dlatego zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity w niedzielę 12 marca będziemy mogli złożyć ofiary na tacę przeznaczone na ten cel.  Już teraz dziękujemy wszystkim za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji oraz okazane wsparcie.

9. Żłobek Familijny, Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER zapraszają rodziców zainteresowanych spersonalizowaną edukacją i wartościowym wychowaniem dzieci do poznania oferty placówek zawartej na stronie www.ster.bialystok.pl. Dni otwarte szkoły 16 i 23 marca. Zapraszamy!

10. W sobotę 11 marca, o godzinie 17:00, w kinie TON, odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego, pt. “Nowicjusz” oraz spotkanie z jego reżyserem o. Łukaszem Wosiem OP. Film opowiada o historii dwóch mężczyzn, którzy postanowili wstąpić do zakonu dominikanów. Pokazane są także wątpliwości ludzi, którzy porzucili życie światowe, w imię pełniejszego oddania się Bogu oraz życie wewnątrz klasztoru. Kolejnym filmem jest film fabularny “Opiekun”, opowiadający o roli św. Józefa we współczesnych czasach.  “Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Bilety w cenie 20 zł.

11. Opera i Filcharmonia Podlaska zaprasza na spektakl „Dyptyk Wielkanocny”, w reżyserii Michała Znanieckiego. Przedstawienie znakomici wpisuje się w okres Wielkiego Postu. Spektakl jest do obejrzenia na Dużej scenie Opery i Filcharmonii  Podlaskiej w dniach od 3.03 do 5.04. Bilety można zakupić online i w kasie Opery przy ul. Odeskiej. Informacje na stronie www Opery i Filcharmonii Podlaskiej.

12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce (samolotowej) do Grecji – „Szlakiem św. Pawła Apostoła”, w dniach 18.09-25.09. Koszt pielgrzymki ok. 4200,- zł. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. Rafała.

 

13. Zapraszamy do lektury marcowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Na czas Wielkiego Postu polecamy list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, refleksje na temat nadziei, czy też o tym, jak słabość przemienić w siłę.