Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.3.2023r.

1. Spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie się w niedzielę 19 marca, o godz. 16:30 w kościele.

2. W poniedziałek 13 marca wypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w intencji obecnego Papieża. 

3. W sobotę 18 marca wypada dzień imienin ks. abpa seniora Edwarda Ozorowskiego, a w niedzielę 19 marca dzień imienin ks. abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Msza Święta w intencji Dostojnych  Solenizantów będzie sprawowana w Archikatedrze Białostockiej w sobotę, 18 marca br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.  

4. Uroczystość św. Józefa, z racji, że wypada w tym roku w niedzielę wielkopostną, będzie obchodzona w poniedziałek 20 marca. Tradycyjnie, już od dzisiaj przyjmujemy na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa, która będzie celebrowana 20 marca o godz. 18:00. Tego dnia porządek Mszy Świętych – jak w każdy dzień powszedni.

5. Można jeszcze zapisać się na Seminarium Odnowy Wiary. Najbliższe spotkanie we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, w auli domu parafialnego.

6. Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 19-21 marca, niedziela – poniedziałek – wtorek, w Starym kościele farnym w Białymstoku. Msza św. codziennie o godz. 19.30. Rekolekcje pod hasłem “Królestwo Ukrzyżowanego” poprowadzi Werbista, o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Ks. Rafał prosi o jak najszybsze dostarczenie, do zakrystii lub kancelarii, zgody rodziców na wyjazd rekolekcyjny kandydatów do bierzmowania w Bogdanakach.

8. Pielgrzymka do Grecji „Śladami św. Pawła” w dniach 18-25.09. Koszt: ok. 4200,- zł. Program pielgrzymki i zapisy do końca marca u ks. Rafała.

 

 9. Za tydzień, w niedzielę rodzina małego Filipa będzie zbierała do puszek ofiary na jego leczenie. 7-miesięczny Filip urodził się z niedorozwojem kości udowej prawej nóżki, która nie rośnie tak szybko jak zdrowa. Na ten moment skrót wynosi już ok 8 cm, a w przyszłości może wynieść aż 30 cm. Potrzebne będą aż cztery operacje, co wiąże się z kosztami, na które nie stać rodziców dziecka. Koszt pierwszej został wyceniony na ponad 470 tys. zł.