Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.3.2023r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

2. W najbliższym tygodniu odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Szkoła Rolnicza będzie miała swoje rekolekcje 22 i 23 marca (środa i czwartek). We środę o godz. 10:00 spotkanie rekolekcyjne na sali gimnastycznej. We czwartek o godz. 10:00 droga krzyżowa, sakrament pokuty i Msza Święta w kościele.

3. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 odbędą się w dniach 23-24-25 marca (czwartek, piątek i sobota). We czwartek o godz. 09:00 spotkanie rekolekcyjne na sali gimnastycznej. W piątek o godz. 09:00 droga krzyżowa i sakrament pokuty w kościele. W sobotę Msza Święta o godz. 10:00. Prosimy rodziców o zainteresowanie się rekolekcjami swoich dzieci i spowodowanie ich obecności.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

20.03 (pn.) – Uroczystość św. Józefa. Porządek Mszy Świętych – jak w każdy dzień powszedni. Tradycyjnie w tę Uroczystość przyjmujemy ofiary na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa. Będzie ona celebrowana o godz. 18:00.

25.03 (sb.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmujemy dzieło adopcji dziecka poczętego

5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji. Odbędzie się ono we środę 22 marca w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej 5/2. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). W tym czasie będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W dniach 21 – 23 kwietnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

7. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaprasza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia na bezpłatne badania jelita grubego. Szczegóły na załączonym do niniejszej wiadomości plakacie oraz stronie internetowej szpitala.

8. Dzisiaj rodzina małego Filipa będzie zbierała do puszek ofiary na jego leczenie.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: + Wacław Szymczyk, Maria Popławska, Piotr Pokolenko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …