Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.3.2022r.

        

1. W najbliższym tygodniu, w dniach 31.03-01-02.04 (piątek, sobota i Niedziela Palmowa) będą odbywać się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną w godz. 10:00, 16:30, 18:00. Są to dni spowiedzi świętej. W niedzielę porządek niedzielny. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił o. Józef Witko, franciszkanin.

2. Za tydzień, w Niedzielę Palmową na zakończenie rekolekcji, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 19:30 przy bloku przy ulicy Dojnowskiej 80 C, następnie ul. Leśną, ul. Serwitutową i ul. Naftową. Zakończenie przy ul. Mokrej. Prosimy aby wziąć  ze sobą lampiony.

3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i modlitwę w intencji osób uzależnionych. Imiona tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić do skrzynki pod ołtarzem.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili palmy.

5. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w Wielki Poniedziałek, dlatego prosimy o zgłaszanie chorych, aby umożliwić im przed świętami skorzystanie z sakramentów świętych.

 6. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 31 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Marsz w obronie pamięci św. Jana Pawła II odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia – w rocznicę jego odejścia do domu Ojca. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00 w Katedrze Białostockiej i przejdzie Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową do kościoła św. Rocha.

8. Przy wyjściu z kościoła, w kruchcie można nabyć tzw. „paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii.

9. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu pańskiego”.

10. Rodzina małego Filipa bardzo dziękuje za ofiary złożone na leczenie dziecka. Zebrano do puszek 8600,- zł.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: + Mieczysław Kalinowski, Felicja Malewicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …