Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA – 2.4.2023r.

1. Kończą się nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Józefowi za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.

2. Dzisiaj, na zakończenie rekolekcji, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpocznie się o godz. 19:30 przy bloku przy ul. Dojnowskiej 80 C. Następnie będziemy szli ul. Dojnowską, ul. Leśną, ul. Serwitutową i ul. Naftową. Zakończenie przy ul. Mokrej. Prosimy o zabrane ze sobą lampionów lub świece.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej wieczornej.

4. W Wielki Poniedziałek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Można tych chorych jeszcze zgłaszać. U chorych będziemy w godzinach od 09:00 do 11:00.

5. W Wielki Czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie, i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 09:00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

6. W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas tej Mszy Świętej będą „wyświęceni” do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Na tę Mszę Świętą niech dzieci przyniosą skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. W Wielki Czwartek Spowiadamy od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarz wystawienia, czyli tzw. „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Najświętszy Sakrament do godz. 22:00.

7. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 10:00. O godz. 09:00 będziemy śpiewać psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie przez cały następny tydzień przed wieczorną Mszą Świętą. W Wielki Piątek wszystkich katolików w Polsce obowiązuje post, czyli powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych jak również umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.

8. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 09:00 będziemy śpiewać psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 17:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 21:00 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

9. Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 22:00. Rozpoczyna ona obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec –najlepiej, aby to były świece od naszego chrztu. Wigilia Paschalna zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji tych wszystkich, którzy biorą w niej aktywny udział. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów podczas procesji.

10. W pierwszy dzień świąt pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 06:00 rano. Następna Msza Święta o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 08:00. Nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00 z dziećmi.

11. Podajemy do wiadomości informację o nowoutworzonym Domu Seniora „Forest” w Sobolewie. Adres: Sobolewo, ul. Borsucza. Wszelkie informacje na ten temat można przeczytać na ulotkach, które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.

12. Dzisiaj w południe wyruszy marsz w obronie pamięci św. Jana Pawła II, w rocznicę jego odejścia do domu Ojca. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00 w Katedrze Białostockiej i przejdzie Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową do kościoła św. Rocha.

13. Dom Pogrzebowy Gąsowski i Gawrylik zaprasza dziś do godz. 20:00 na dzień otwarty z możliwością obejrzenia Nowego Domu Pogrzebowego przy ul. Kazimierza Wielkiego 20 (przy parkingu cmentarza farnego).

14. Dzisiaj ofiary na kwiaty do „grobu pańskiego” można wrzucać do puszki.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: + Kazimiera Radziszewska, Janusz Szymański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …